Domáce hnojivo pre melóny - Byvaniein.sk

Domáce hnojivo pre melóny vám pomôže produkovať najväčšie a najchutnejšie melóny. Ošetrenie vašej plodiny organickým hnojivom na melón je šikovný spôsob, ako zlepšiť vitalitu vašich rastlín a dať im všetky živiny, ktoré potrebujú na rast a prinášanie ovocia.

Melóny sú ťažké podávače. Nezáleží na tom, či pestujete pižmový melón, melón, medovicu alebo melón; Ovocie bude chutiť najlepšie, ak je pôda úrodná. Zistite, ako oplodniť melóny pomocou jednoduchých domácich hnojív.

Hnojivá kúpené v obchode sú nákladné a často obsahujú toxické chemikálie. Ušetrite peniaze a vyhnite sa potenciálne nebezpečným látkam zmiešaním hnojív. Použite Epsom soli a banánové šupky alebo začnite hromadu kompostu. Pestovatelia, ktorí dokážu zmiešať svoje vlastné organické hnojivo, šetria peniaze a čas a udržujú syntetické zlúčeniny mimo svojich potravinárskych plodín.

Keďže záujem o prírodné hospodárstvo, ako je sprievodná výsadba, rastie, viac záhradkárov chce poznať metódy výroby domáceho hnojiva pre melóny. Mnohé hnojivá kúpené v obchode sú plné chemikálií.

Zistenie, ako oplodniť melóny pomocou techník domácich majstrov, vám umožní vybrať si, aké látky použijete vo svojom jedle. Či už pestujete melón alebo rastliny paradajok, zmiešajte hnojivo a znovu získajte kontrolu nad svojou záhradou v tomto vegetačnom období.

Domáce hnojivo pre melóny s použitím epsomskej soli

Epsom soľ je perfektné hnojivo pre jednoduchý spôsob, ako pestovať melón zo semienka v kvetináči alebo dať zrelým rastlinám živiny. Hoci väčšina ľudí si ich spája s kúpaním, Epsom soli sú neoceniteľným nástrojom, ak pestujete melón.

Návod:
  • 1/2 lyžice neparfumovanej Epsomskej soli
  • 1/2 galónu studenej vody
  • Krhla

Rozpustite soľ Epsom vo vode a zalejte rastliny melónu roztokom. Epsom soľ môže byť zahrnutá do štartérov semien pri výsadbe semien melónu na urýchlenie klíčenia a posilnenie mladých melónových rastlín.

Pri hnojení záhradných rastlín sa uistite, že dodržiavate plán hnojenia melónu, aby ste sa uistili, že nie ste nad alebo pod hnojením ovocia a zeleniny.

Jedlá sóda je ďalšou domácou položkou, ktorú možno použiť na hnojenie rastlín a ničenie buriny v záhrade. Mnoho druhov stromov a rastlín profituje z jedlej sódy v pôde; Melóny sú jednou z týchto rastlín.

Kompost je najlepším hnojivom pre melónové rastliny

Jedným z najúčinnejších spôsobov, ako oplodniť ananás a melóny, je použitie kompostu. Kompost je prírodné melónové hnojivo vyrobené z odpadových organických látok, ako sú kuchynské zvyšky a pokosená tráva. Organický materiál sa zámerne rozkladá v hromade alebo nádobe, aby sa vytvorilo bohaté organické hnojivo nazývané hotový kompost.

Naberte trochu kompostu do otvoru pri presádzaní sadeníc melónu alebo ho zabaľte okolo základov rastlín, aby ste oplodnili, pomohli zachovať teplotu pôdy a kontrolu buriny.

Ak nemáte čas na výrobu vlastného, neuspokojte sa s chemickým hnojivom alebo anorganickým hnojivom. Vyberte si prírodný a organický komerčný produkt, ako je Dr Earth All Purpose Fertilizer, ktorý vyživuje rastúci melón bez toho, aby ste do svojej záhrady priniesli toxíny. Či už pestujete melón alebo melón, výroba vlastného organického hnojiva na melón je jednoduchá, zábavná a ekonomická.

zdroj: Tipsbulletin.com, Titulný obrázok: Pixabay.com/NataTamarli

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :