Dom z panelov vyrobených v hale? Aké sú výhody takejto výstavby? - Byvaniein.sk

O vlastnom dome snívajú mnohí a mnohí tento sen aj plánujú zrealizovať. Rozmýšľali ste však konkrétnejšie nad tým, čo by váš dom mal spĺňať?

 

Drevo ako stavebný materiál má množstvo výhod

 

Váš dom by vám určite mal poskytnúť komfortné a zdravé bývanie, či spĺňať estetické nároky. A to s čo najnižšími nákladmi na bývanie, či záťažou na životné prostredie. No a netreba zabúdať na stanovený rozpočet.

 

Základom je tak výber vhodného materiálu, z ktorého bude dom postavený. Materiálom, ktorý spĺňa vyššie uvedené požiadavky, je drevo. Nemyslíme však teraz nejaké zruby v horách, ale panelové prefabrikované montované domy na báze dreva.

 

Základom takýchto domov sú zvislé nosné konštrukcie – panely, ktoré vznikajú vo výrobnej hale. Na stavbu sa následne dovážajú až hotové panely, ktoré sa potom montujú. Takýto spôsob výstavby má viaceré výhody, o ktorých si teraz niečo povieme.

 

V čom je výstavba montovaných domov lepšia?

 

Keďže sa panely vyrábajú v hale, je tak garantovaná maximálna presnosť. A to aj vďaka možnosti dôkladnej kontroly, ktorú umožňuje práve výroba v hale. Absentujú aj negatívne vplyvy počasia, ktoré spomaľujú alebo inak ovplyvňujú proces výstavby.

 

Ide totižto o takzvaný suchý proces, pri ktorom odpadá fáza vysušenia stavby, ktorej sa pri klasickom mokrom procese vonkajšej výstavby nevyhnete. Stavba je tak obývateľná oveľa rýchlejšie.

 

Celá výstavba drevodomu na kľúč trvá 100 – 150 dní. A z toho montáž hrubej stavby tvorí len 2 dni! To je naozaj extrémne krátky čas, ktorému nemôžu konvenčnejšie spôsoby výstavby konkurovať.

 

Okrem iného to znamená, že na stavbe bude menej hluku, prachu, odpadu, nákladných vozidiel, prípadne stavebnej techniky, ktorá bude rozrývať váš pozemok stavebnými pneumatikami 16,9 – 28, ako je tomu v prípade výstavby murovaných, či betónových domov. A to je veľkou výhodou nielen pre vás, ale aj pre vašich budúcich susedov, ktorý pri vašom pozemku bývajú.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: Bokicbo / Stock.adobe.com

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :