Ten super pozemok, ktorý máte vyhliadnutý, je bez kanalizačnej prípojky? To nič, veď môžete mať žumpu - Byvaniein.sk

Byt, či dom? To je večná dilema, i keď už dlhšiu dobu je trend skôr naklonený rodinným domom. Následkom toho je, že rodinné domy pribúdajú aj v tých častiach obcí, kde si to ešte pred niekoľkými rokmi nikto nevedel ani predstaviť.

 

Najdôležitejšie pri nákupe žumpy je vybrať si vhodný objem

 

Často sa tak stáva, že vysnívaný pozemok nájdete v lokalite bez možnosti pripojenia na kanalizačný systém. To však nie je veľký problém, keďže alternatívne riešenie môže byť jednoduché a pritom spoľahlivé. Áno, hovoríme o betónových žumpách Bratislava.

 

Betónové žumpy majú tvar hranatej, hermeticky uzavretej nádoby. Ich nepriepustnosť je garantovaná certifikátom. Ide o takmer bezúdržbové riešenie, vyžaduje si len občasné odčerpávanie. Tu je však dôležité sa pristaviť a hneď vám aj vysvetlíme prečo.

 

Pri výbere vhodnej žumpy je azda najdôležitejším parametrom jej objem. Príliš malú žumpu by totiž bolo nutné odčerpávať naozaj často a to by značne znížilo komfort jej využívania. Aký objem teda zvoliť? Pre bežné domácnosti sa odporúčajú žumpy s objemom 10 – 12 m3.

 

Nákup a osadenie žumpy budete mať takmer úplne bez starostí

 

Samozrejme, pri výbere vhodného objemu a aj v prípade akýchkoľvek iných otázok sa môžete obrátiť na predajcu, ktorý vám poskytne potrebné rady. Starosti nemusíte mať ani s dovozom, ten bude zabezpečený (za príplatok podľa lokality).

 

Musíte však mať predom pripravenú stavebnú jamu, do ktorej bude žumpa uložená. To bude vaša jediná starosť. No dobre a ešte do tej jamy nespadnúť, aby ste neskončili na chirurgii Trenčín. Ale žarty bokom, montáž zabezpečí dodávateľ (v cene) a na vás následne ostane len napojenie potrubí a s tým súvisiace urobenie otvoru podľa toho ako vám to bude vyhovovať.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: Francesco Scatena / Stock.adobe.com

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :