Prečo sú vinylové podlahy tak obľúbené? - Byvaniein.sk

Už to je niekoľko rokov, čo sa medzi typmi podláh začal presadzovať vinyl. A už niekoľko rokov patria vinylové podlahy medzi najobľúbenejšie. Aj keď cenovo nepatria medzi extra lacné (ale ani extra drahé) typy podláh, vďaka svojim vlastnostiam sú vinylové podlahy dobrou investíciou.

 

Rôzne dekory, odolnosť voči vode a vlhkosti a podlaha príjemná na dotyk

 

Aj keď sa vinylové podlahy vyrábajú zo syntetického materiálu, existujú v rôznych dizajnových prevedeniach. Môžete tak mať vinylovú podlahu, ktorá bude perfektne imitovať dizajn drevenej podlahy a hlavne, zaručene nájdete vinylovú podlahu, ktorá sa dokonale hodí do vášho interiéru.

 

Za najväčšiu (alebo aspoň najčastejšie spomínanú) výhodu vinylových podláh sa však považuje ich odolnosť voči vode a vlhkosti. Vinylová podlaha nenasiakne a ani sa nezvlní, preto je možné ju smelo použiť aj v kuchyni, či kúpeľni. Nevadí pritom, či sa vám na ňu vyleje tekutý rybí tuk, alebo nebodaj vytečie práčka, vinylová podlaha to zvládne.

 

Vinylová podlaha je aj veľmi príjemná na dotyk. Jednak preto, že je pocitovo teplá, ale aj preto, že je mäkká. Táto jej mäkkosť, či pružnosť zároveň prispieva k jej odolnosti voči nárazom. Aj ak vám na ňu padne ťažký hrniec, nič sa jej nestane.

 

Nízky tepelný odpor a dobré izolovanie zvuku

 

Moderné vinylové podlahy sa vyznačujú aj nízkym tepelným odporom. To by vás malo zaujímať ak máte alebo plánujete podlahové vykurovanie. Vinylová podlaha bude dobre prepúšťať teplo do miestnosti a tým pádom sa miestnosť zahreje rýchlejšie a s menšími nákladmi na kúrenie.

 

Ak bývate v bytovke a máte pod sebou susedov, určite vás bude zaujímať, že vinylové podlahy majú nízku hlučnosť a dobre izolujú zvuk. Výberom vinylovej podlahy tak prispejete k dobrým susedským vzťahom. Zároveň túto vlastnosť oceníte aj pri výbere podlahy pre horné poschodie rodinného domu.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: Michal / Stock.adobe.com

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :