Akú tlačiareň si vybrať na domácu tlač fotografií? - Byvaniein.sk

Radi fotíte? A zároveň si radi prezeráte fotografie „retro“ spôsobom a teda vytlačené vo svojej fyzickej podobe? Alebo by ste si chceli svojimi najlepšími fotografiami zútulniť svoju domácnosť? Tak to sa vám oplatí investovať do tlačiarne.

Jednoznačne atrament

Iste, fotografie si môžete dať vytlačiť v miestnom fotolabe, ale ak tlačíte fotky často, oplatí sa vám kúpiť si tlačiareň. Akú si ale vybrať? Na toto je jednoznačná odpoveď: atramentovú. Ak totižto kupujete tlačiareň (aj) na tlač fotografií, atramentová je v podstate jediná dobrá voľba, keďže laserové tlačiarne nie sú na tlač fotiek vhodné.

Zlou správou však je, že atramentové tlačiarne majú vyššie náklady na tlač. Ako ich znížiť? Môžete to urobiť kupovaním kompatibilných náplní do tlačiarne Canon. Tie sú podstatne lacnejšie ako originály a ak si kúpite kompatibilné náplne spĺňajúce normy, nemusíte sa obávať ani zlej kvality tlače. Len sa vyhnite až podozrivo lacným kompatibilným náplniam, od tých dobrú kvalitu tlače čakať nemôžete.

Kvalita a rozmery tlače

A čo kvalita tlače jednotlivých atramentových tlačiarní? Čo sa rozlíšenia tlače týka, v súčasnosti vaše požiadavky splnia aj základné tlačiarne (podobne ako v prípade potreby bezdrôtovej tlače), takže sa zamerajte na presnosť a vernosť farieb. Lepšie výsledky v tomto smere dosahujú tlačiarne, ktoré majú okrem štandardných štyroch farieb aj ďalšie náplne. Len treba počítať s tým, že viac náplní = viac kupovania náhradných. Opäť tak pripomíname, že ušetriť môžete kúpou kompatibilných náplní.

Pred výberom tlačiarne sa zamyslite aj nad tým aké veľké fotografie chcete tlačiť. Budú to štandardné rozmery do veľkosti A4 alebo si budete chcieť fotky, napríklad z najkrajších túr v Tatrách, tlačiť aj vo väčších rozmeroch? V takom prípade budete potrebovať tlačiareň, ktorá vám to umožní.

Zdroj obrázka: Autor: zigres / Stock.adobe.com

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :