Päť tradičných metód upratovania z celého sveta - Byvaniein.sk

 

Pokiaľ ide o čistenie, mnohé kultúry na celom svete majú svoje vlastné tradície. Niektoré veria v nový začiatok nového roka, dodržiavajú každoročné rituály, jarné upratovanie, duševnú očistu alebo jednoduché odstraňovanie odpadkov.

Tu je niekoľko príkladov šiestich tradičných metód upratovania z rôznych častí sveta:

  1. Feng Shui v Číne: Feng Shui je starodávna čínska filozofia, ktorá sa zameriava na harmonizáciu prostredia s prírodnými silami. Pri upratovaní sa kladie veľký dôraz na usporiadanie nábytku a dekorácií tak, aby sa dosiahla pozitívna energia (chi) a udržala rovnováha v miestnostiach.
  2. Sage smudging v pôvodných kultúrach Severnej Ameriky: Mnohé pôvodné kultúry v Severnej Amerike používali ceremoniálne vykurovanie šalvie na očistenie domov a osôb od negatívnej energie. Pri tejto metóde sa horí zväzok suchých bylín, najčastejšie bielej šalvie, a dym sa používa na očistenie a ochranu.
  3. Holi v Indii: Holi je indický festival farieb, ktorý oslavuje jar a veselie. Počas tejto udalosti si ľudia navzájom hádžu farebný prášok a vodu. Po skončení osláv sa musia domy a verejné priestory dôkladne upratať, aby sa odstránili stopy farieb a neporiadku.
  4. Marie Kondo v Japonsku: Marie Kondo je japonská organizátorka a autorka knihy „Magický upratovací poriadok“, ktorá presadzuje minimalistický prístup k upratovaniu. Jej metóda sa zameriava na udržanie iba tých vecí, ktoré prinášajú radosť, a na starostlivé usporiadanie a skladovanie týchto vecí.
  5. Rengarenga Whakapakari v Novom Zélande: Maoriovia na Novom Zélande praktizujú koncept „Rengarenga Whakapakari,“ čo znamená udržiavať miestnosti čisté a usporiadané. Táto tradícia sa zakladá na udržiavaní poriadku v miestnostiach a starostlivosti o svoje prostredie.

Tieto tradičné metódy upratovania ukazujú, ako rôzne kultúry na celom svete pristupujú k udržiavaniu čistoty a poriadku v svojich domovoch a prostrediach. Každá z týchto metód má svoje vlastné filozofické a kultúrne korene, ktoré sú dôležité pre miestnych obyvateľov.

zdroj obrázok: Pixabay.com/jeanvdmeulen

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :