Ako vybrať bezpečnostné dvere? - Byvaniein.sk

Jedným z najdôležitejších kritérií dverí je bezpečnostná trieda. Označuje trvanlivosť jednotlivých bezpečnostných prvkov v prípade pokusu o ich prekonanie zlodejom. „Pre bezpečnostné dvere sú najvhodnejšie triedy 3 a 4. Nižšie triedy sa dajú relatívne ľahko prekonať pomocou ľahkých nástrojov a hrubej sily. Vyššie triedy sa v bytových domoch v podstate nepoužívajú, sú výrazne drahšie a najčastejšie sa používajú v bankách či vojenských objektoch,“ hovorí Pavel Hiršl, bezpečnostný expert na dvere.

Zámky pre bezpečnostné dvere

Pri výbere dverí by sa nemalo zabúdať na výber zámkov. Opäť je vhodné zakúpiť zámok a vložku minimálne 3. bezpečnostnej triedy. Výhodou bezpečnostných vložiek je nemožnosť ich kopírovania. „Napríklad pri výrobe nového valca v 4. bezpečnostnej triede je potrebné mať bezpečnostnú kartu,“ dodáva Pavel Hiršl.

Samotný zámok je tiež vhodný na ochranu kovaním. Kovanie zakrýva zámok a chráni ho tak pred útokom zvonku. Bezpečnostné armatúry sa líšia od bežných v kvalite použitej ocele a ich montáž a demontáž je možná len zvnútra.

Tepelná a požiarna odolnosť bezpečnostných dverí

Vstupné bezpečnostné dvere do bytu v panelovom alebo bytovom dome musia byť protipožiarne dvere podľa zákona. Základným údajom je požiarna odolnosť, ktorá určuje čas, počas ktorého dvere odolávajú požiaru alebo vysokým teplotám. Podľa zákona musia dvere odolávať ohňu najmenej 30 minút. Preto vyžadujú certifikát od výrobcu bezpečnostných dverí označených EI 30 a viac.

Zvuková izolácia

Ďalším parametrom dverí je zvuková izolácia. Bezpečnostné dvere môžu zabrániť až 43 dB. Nie je však potrebné kupovať najviac izolované dvere za každú cenu. „Pri bytovom dome alebo bytovom dome s hlučnou premávkou na chodbe sa najčastejšie uvádza dostatočná hodnota útlmu 37 dB,“ dodáva Pavel Hiršl.

Vzhľad

V prípade bytových domov sa bezpečnostné dvere často kupujú pre celý dom naraz. Potom je vonkajší vzhľad všetkých vchodových dverí rovnaký a každá bytová jednotka si môže vybrať z niekoľkých možností úpravy interiéru.

Cena bezpečnostných dverí

Výmena dverí v celom bytovom dome sa často vykonáva aj kvôli cene. Pri objednávke väčšieho počtu bezpečnostných dverí získate výraznú množstevnú zľavu. Renomovaná spoločnosť pre vás vždy pripraví komplexnú kalkuláciu, ktorá zahŕňa cenu všetkých potrebných komponentov. Napríklad výpočet 40 bezpečnostných dverí Sherlock môže byť okolo 1 milióna korún. Samozrejme, záleží na konkrétnych individuálnych požiadavkách.

zdroj: securityforward.com, titulný obrázok: Pixabay.com/ LailaLila

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :