Ako si vybrať kancelársky stôl pre domácu kanceláriu? - Byvaniein.sk

Kancelárske stoly rozhodne nepatria len do kancelárií. Často ich nájdeme aj v domácnostiach. Môžu slúžiť vyložene ako priestor pre počítač, či laptop, ale oveľa dôležitejšiu úlohu majú v domácnostiach, v ktorých sa aj pracuje. Ako si teda vybrať stôl pre vašu domácu kanceláriu, či kancelársky kútik?

Typ vašej práce a vášho stola

V prvom rade treba zobrať do úvahy charakter vašej práce. Venujete sa programovaniu a stačí vám teda len počítač? Minimalistický stôl bez alebo len s jednou zásuvkou vám bude stačiť. Je vašou prácou spracovanie účtovníctva? Tak to budete potrebovať priestor aj na rôzne dokumenty. Príkladov je viacero, ale veď vy už budete vedieť, čo od kancelárskeho stola očakávate.

Ďalšou otázkou, ktorú si treba zodpovedať, je to aký typ stola preferujete. Môže ísť o jednoduchý stôl, rohový stôl v tvare L alebo aj stôl v tvare U. Svoj vplyv na túto voľbu má aj priestor v miestnosti.

Rozmery, materiál a umiestnenie

Aby sme nadviazali na ten priestor, pokračovať budeme rozmermi. Tu je to jednoduché, treba nájsť kompromis medzi priestorom, ktorý na stole potrebujete a priestorom, ktorý v miestnosti máte. A čo výška? V ideálnom prípade siahnite po výškovo nastaviteľnom stole. Nielenže si ho budete môcť dokonale prispôsobiť, ale zároveň vám umožní aj pracovať v stoji ak budete mať sedenia už plné zuby.

Prejdime k materiálu. Ten má veľký vplyv aj na dizajn stola, takže veľa ľudí si bude vyberať materiál hlavne na základe vzhľadu. V niektorých prípadoch však treba brať do úvahy aj iné faktory. Ak napríklad potrebujete vyššiu nosnosť, siahnite po kancelárskom stole, ktorý bude mať pevné kovové stolové nohy.

Tip na záver: kam stôl umiestniť? Myslite v prvom rade na to, aby ste mali na kancelárskom stole dostatočný prísun prirodzeného svetla. Ideálne umiestnenie je tak pri okne, ale samozrejme, záleží aj na ďalšom nábytku v miestnosti.

Zdroj obrázka: Autor: Photographee.eu / Stock.adobe.com

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :