Vyzdobte si interiér - vianočné trendy pre rok 2020 - byvanie.in

Už tento víkend započne prvá adventná nedeľa. Chystáte už vianočné ozdoby a nakupujete vianočné darčeky, alebo si to nechávate na neskôr? Tak či onak, práve v tomto období zdobíme naše domovy a robíme z nich útulnejšie miesto. Pripravili sme si pre vás preto tipy na vianočné trendy 2020, s ktorými budete mať nádherné Vianoce.

Vianoce 2020 budú jedinečné

Vianoce 2020 budú pre mnohých výnimočné. Možno ste sa rozrástli o nového člena rodiny, našli ste svoju spriaznenú dušu, alebo sa prosto len neviete dočkať sviatkov lásky a pokoja v kruhu svojich najbližších. 

Vieme, tento rok bol vyčerpávajúci a naozaj stresujúci. To je však o dôvod viac zastaviť sa a užívať si blízkosť tých, na ktorých nám záleží.

Ak teda patríte k tým, ktorí každoročne sledujú aktuálne vianočné trendy, zbystrite svoju pozornosť. Povieme si, čo je v tohtoročnej vianočnej sezóne nové, a aj to, ktoré klasiky si stále držia svoje miesto na priečkach obľúbenosti.

Vianočné trendy 2020 a novinky na trhu

Pri hľadaní aktuálnych trendov a inšpirácií sme obzerali nielen novinky zo zahraničia, ale najmä domáci trh a produkty, ktoré ponúkajú slovenské firmy. Na čo sme narazili?

Originálne vianočné dekorácie a textil

Prídu vám všetky ozdoby na jedno kopyto? Chceli by ste svoju výzdobu odlíšiť od ostatných? V tom prípade vsaďte na originálne vianočné a adventné dekorácie zo slovenskej dielne. Svoje urobí aj správny výber vianočného textilu, ktorý vám vedia niektoré firmy ušiť aj na mieru. V jednom vzore si tak viete kúpiť, prípadne dať ušiť rôzne štóly, a tiež obrusy na stôl či návleky na vankúše.

Vianočná keramika zladená s ozdobami

Už posledné roky ste si mohli všimnúť v obchodoch krásnu vianočnú keramiku. Vedeli ste však, že niektoré vzory si dokážete zladiť aj s ozdobami na stromček? Táto zaujímavá novinka nás v redakcii naozaj očarila. Čerešničkou na torte je fakt, že ak by ste sa takýto set rozhodli podarovať, viete si k tomu zakúpiť dokonca aj darčekovú tašku s rovnakým motívom.

Vianočné štýly pre rok 2020

Rozmýšľate, do akej farby tento rok ísť? Alebo len chcete doplniť svoje ozdôbky niečím novým a trendy? Tieto vianočné štýly dominujú roku 2020.

Ružová nežnosť

Ružová sa postupne dostáva do popredia už niekoľko rokov. Pre rok 2020 sú typické bielo-ružové ozdoby rôznych materiálov, ako je napríklad plyš, drevo či plast, zladené s bielymi doplnkami. Táto kombinácia vytvára jemný nádych nežnosti a zároveň pôsobí hravo, ale aj elegantne. Príkladom sú bielo-ružoví luskáčikovia a rôzne plyšové postavičky.

TIP: Ak túžite po ešte väčšej elegancii, vyskúšajte skombinovať ružovú so zlatou. Táto kombinácia pôsobí naozaj luxusne.

Škandinávsky štýl

Ďalší vianočný trend je inšpirovaný severskými krajinami a ich prírodou. Zameraný je najmä na prírodné materiály ako drevo, kameň, keramika či rôzne kovy. Vianočné gule majú jemnú štruktúru so zvieracími motívmi, pričom našimi najobľúbenejšími sú priesvitné vianočné gule s vtáčikmi či inými zvieratkami vo vnútri.

Škandinávsky štýl prináša do našich domovov pokoj a spojenie s prírodou, ktoré si v tomto období začíname viac vážiť. Jednoduché a prirodzené prevedenie bielych a drevených ozdôb pripomína časy strávené na zasneženej chate postavenej hlboko v lese. Predstavte si ešte rozpálené drevo v krbe a o dokonalú vianočnú atmosféru máte postarané.

Červená klasika

Kombinácie červenej so zlatou a bielou sú stále v kurze a my veríme, že nikdy nestratia svoje čaro. Pripomína nám tú čistú radosť z čias, keď sme ešte boli deťmi. Symbolom tohto štýlu, ktorý nikdy neomrzí, sú červené, biele či zlaté vianočné gule, rôzne medovníčky, snežítka a hviezdy na vrchole stromčeka. K tomuto trendu asi netreba viac rozprávať.

Vianočné trendy podľa vás

Ako ste si mohli všimnúť, niektoré trendy si svoje miesto držia už roky a iné sa každoročne menia. Vaša vianočná výzdoba však nemusí byť zladená do žiadneho konkrétneho štýlu, môžete ich kľudne kombinovať. Dôležité je, aby vám zdobenie prinášalo radosť a aby ste si v kruhu rodiny vychutnali vzájomnú prítomnosť a tento nádherný vianočný čas.

A ako bude vyzerať vaša tohtoročná výzdoba?

Nádherné vianočné fotografie sme si prepožičali od vianocnapredajna.sk. Ďakujeme.

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :