V čom spočívajú výhody väzníkového krovu? - Byvaniein.sk

V čom spočívajú výhody väzníkového krovu?

/
/

Stavba domu predstavuje určitú finančnú investíciu, a preto je potrebné premýšľať nielen nad použitím kvalitných materiálov, ale tiež aj nad výberom výhodných možností. V prípade voľby strechy môžete premýšľať napríklad nad klasickým krovom či nad väzníkovým krovom. Aké výhody ponúka práve väzníkový krov? Prezradíme vám.

Väzníkový krov pre každú domácnosť

Zvažujete stavbu väzníkového krovu pre vašu domácnosť? Okrem poznania všetkých výhod je potrebné si vôbec povedať, čo väzníkový krov je. Ide v podstate o veľmi využívaný typ strechy, ktorý predstavuje ľahkú, priestorovo stuženú a najmä stabilnú konštrukciu. Takýto typ strechy sa najviac využíva pri šikmých strechách.

Podstatou tejto stavby je využitie uzavretých trojuholníkov, ktoré sú na vrchole spevnené. Avšak väzníkový krov musí podľa projektu vypracovať špecializovaná firma. Je to z toho dôvodu, že väzníkový krov sa vyrába z vopred narezaných, opracovaných a ošetrených hranolov, ktoré sú spájané oceľovými doskami s prelisovanými hrotmi.

Celá táto konštrukcia sa vyrába v špecializovaných výrobných halách a na miesto stavby nového domu sa len privezie a zmontuje. K stavbe väzníkového krovu je teda potrebný kvalifikovaný tím pracovníkov a žeriav, vďaka ktorému krov dostanete na miesto stavby. Výhodou je, že väzníkový krov je možné postaviť na rôzne typy stavieb. Takúto stavbu si však nepostavíte svojpomocne a potrebujete na to špecializovanú firmu.

Výhody väzníkového krovu

Väzníkový krov má mnoho výhod, a preto patrí medzi veľmi využívanú a praktickú stavbu. Pre túto stavbu sú však charakteristické najmä tieto výhody:

Ľahká konštrukcia stavby

Medzi najväčšie výhody patrí predovšetkým ľahká váha stavby, ktorá vytvára na steny domu nižšiu záťaž než iné krovy. Preto možno postaviť väzníkový krov na rôzne typy stavieb, napríklad aj na drevodomy.

Rýchla realizácia stavby

Taktiež ide o rýchlu realizáciu a rýchlu dobu montáže stavby, ktorá je menej náročná na ľudskú prácu. Keďže sa väzníkový krov stavia v špecializovanej hale a na mieste stavby sa len spája dohromady.

Ekologickejšia a ekonomickejšia stavba

Keďže sa pri väzníkovom krove využíva menej materiálu na výrobu, možno ju považovať za ekologickejší a ekonomickejší variant krovu, ktorý je predovšetkým výhodný pre stavby so sklonom strechy do 30°. Pri stavbe väzníkového krovu teda ušetríte viac peňazí, než pri klasickom krove.

Možnosť postaviť na akúkoľvek stavbu

Práve tento typ krovu si môžete postaviť na rôzne stavby a vybrať si môžete tiež z viacerých typov väzníkového krovu. Výhodou je, že tvar krovu je možné prispôsobiť rôznym netradičným typom architektúry, napríklad aj stavbám modernej architektúry.

Kvalita a presnosť väzníkového krovu

Takúto stavbu vyrába špecializovaná firma podľa vopred dohodnutého a pripraveného projektu. Preto ide o presnejšiu a kvalitnejšiu stavbu.

Množstvo úložného priestoru

Priestor pod krovom síce nie je možné využívať ako podkrovie na bývanie, avšak vzniká vám pod ním množstvo praktického úložného priestoru, ktorý môžete využiť na čokoľvek.

Možnosť prispôsobiť požiadavkám zákazníka

Väzníkový krov predstavuje stavbu, ktorá je charakteristická najmä dobrou cenou, variabilitou a rýchlosťou montáže. Preto je možné väzníkový krov postaviť na akúkoľvek stavbu a prispôsobiť požiadavkám zákazníka. Pred stavbou je dobré sa poradiť s odborníkom.

Rozdiel medzi väzníkovým krovom a klasickým krovom

Množstvo ľudí zvažuje, že si na svoju domácnosť nechá postaviť klasický krov. Prečo by teda mali tento krok zvážiť a uprednostniť skôr väzníkový krov? Väzníkový krov je oproti klasickému krovu výhodnejší z hľadiska kvality, ceny, dizajnu, technologickému postupu a celkovému procesu stavania. Ide o rýchlu, presnú a kvalitnú montáž, ktorú vám skonštruuje špecializovaná firma.

Oproti klasickému krovu, práve väzníkový krov môže mať rôzne typy striech, a to od stanových, plochých až po pultové. Navyše postaviť klasický krov je náročnejšie na čas či ľudskú prácu. Pri stavbe klasického krovu tiež potrebujete väčšie množstvo materiálu a samotná stavba vytvára väčšiu záťaž na steny domu. Pokiaľ teda zvažujete, aký typ krovu si vyberiete, za nás je to rozhodne väzníkový krov.

Špecializovaná firma na stavbu väzníkového krovu

Pred stavbou väzníkového krovu je potrebné si nájsť kvalitnú a špecializovanú firmu s viacerými skúsenosťami. Odporúčame vám vytvoriť si zoznam viacerých firiem, pozrieť si recenzie na ne a následne firmy aj kontaktovať. Dohodnite sa s nimi vopred na type strechy, dobe výroby a montáže a samozrejme aj na cene.

 

V súčasnosti, kedy sa ceny materiálu zvýšili, môže aj cena väzníkového krovu byť podstatne vyššia. Stále však ide o výhodnejšiu stavbu, ktorá je vhodná aj pre neskúsených kutilov.

zdroj obrázok: Pixabay.com/Ralphs_photos

 

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :