Ako na výnimočný interiér? Vyskúšajte boho štýl - byvanie.in

Výnimočný interiér pre štýlových a odvážnych ľudí. Aj tak by sme vedeli definovať nedefinovateľný a voľný boho štýl. Sýte a vášnivé farby a divoké farebné vzory opantajú vaše zmysly, omámia vašu predstavivosť a v myšlienkach vás zavedú do rozpálených mestských uličiek exotických krajín. Chceli by ste si zariadiť svoj interiér v boho štýle?

Odkiaľ k nám prišiel boho štýl?

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, aké by bolo skombinovať nespútané umenie s netradičným, slobodným, ba až kočovným štýlom života? Boho štýl kombinuje rôzne kultúry a viaceré éry. Odkazuje na našich stredo- a východoeurópskych kočovných predkov a bohémsky životný štýl.

Vďaka kočovnému štýlu života kočovníci automaticky spájali rôzne kultúry, keďže do každej priniesli niečo nové z tej predchádzajúcej, ktorú už navštívili. Dnes by sme ich mohli prirovnať k voľnomyšlienkárskym umelcom a nomádom.

Jediné pravidlo boho štýlu – žiadne pravidlá neexistujú

Je veľmi dôležité cítiť sa vo svojom interiéri dobre, pohodlne a pokojne. Mnohým sa toto tvrdenie vzhľadom k prvkom boho štýlu môže zdať zvláštne. Boho štýl totiž kombinuje rôzne farby, vzory a textúry, čo môže v konečnom dôsledku vytvárať nepokoj.

Čokoľvek, čo ste počas svojho života získali – kožené kreslo po prababičke, zrkadlo zo susedskej burzy, kovovú sošku z dovolenky v Grécku, alebo ručne tkané koberce z ciest po Indii – môžete v ich nedokonalosti dokonale zladiť vo svojom interiéri.

Spoločné prvky odvážneho boho štýlu

Napriek na prvý dojem pôsobiacej interiérovej anarchii má boho štýl skutočne niekoľko spoločných prvkov, ktoré ho charakterizujú. Tie z neho pomôžu vytvoriť dokonalý elektrizujúci bohémsky interiér.

Kombinácie

Sýte farby s výraznými vzormi či odvážne farebné steny. Toto je jeden z hlavných spoločných znakov boho štýlu. Páči sa vám sýto žltá obývačka? Červená stena v spálni spojená s oranžovými tapetami v tvare kruhov? Sýte farby pripomínajú slávne marocké pouličné trhovisko. Pokojne na steny zaveste tkané koberce, háčkované závesy so strapcami či lesklé korálkové dekorácie.

Boho štýlu sa medze nekladú. Nebojte sa ukázať svoju osobnosť, spontánnosť, zmysel pre umenie a estetickosť. Ukážte svojim známym, že sa nebojíte si svoj život vychutnávať a že ste sa v bohémskom štýle života našli.

Drevené prvky

Prírodné drevené kúsky sú pri boho štýle priam nevyhnutné. Drevený nábytok ako stôl, stoličky či záhlavie postele je úplnou samozrejmosťou. Najautentickejšie pôsobia materiály a nábytok s mierne opotrebovaným vzhľadom. Pokojne si zadovážte rôzne štýlové nízke stolíky, taburetky na sedenie a farebné vankúše.

Čím viac, tým lepšie

V súčasnej dobe počúvame najmä o minimalistických trendoch, no boho štýl je ich absolútnym opakom. Boho štýl sa drží hesla „čím viac, tým lepšie”. Kombinuje prírodné materiály ako drevo, vlnu či bambus s rôznymi výšivkami, hodvábom alebo kamienkami. V prípade, že chcete, aby sa váš domov niesol v boho štýle, nebojte sa navštíviť starožitníctva alebo obchody s vintage nábytkom. Každý kus má svoj vlastný príbeh a vy si tak môžete plnými dúškami užívať ich objavovanie.

Trendy biela

Pokiaľ sa vám boho štýl zapáčil, avšak sa bojíte jeho odvážnych farebných variácií a chaosu, pokojne experimentujte s rôznymi odtieňmi bielej farby. Biela na bielej je elegantná a zároveň očarujúca. Biele odtiene rozlíšite pomocou rozdielnych materiálov. Použite biele drevo, biele koberce, biely rám zrkadla či nástenných hodín, alebo biely hodváb.

TIP: Rozmýšľali ste niekedy nad baldachýnom nad posteľou? Boho štýl vám ponúka jedinečnú možnosť práve takto obohatiť vašu spálňu snov.

3 typy elegantných boho interiérov

Oslovil vás tento štýl a radi by ste si v ňom zariadili svoju vlastnú domácnosť? Ponúkame vám 3 typy elegantných a zároveň elektrizujúcich boho interiérov.

Európsky boho štýl

Strapce, čipky a šperky. Tento bohémsky štýl vám povoľuje vniesť eleganciu do na oko pôsobiaceho chaotického interiéru. Vyberte si nejaký extravagantný kúsok, ktorý bude centrom pozornosti v každej miestnosti. Máte závesné alebo veľké drevené húpacie kreslo? Priniesli ste si zaujímavú farebnú sošku v nadrozmernej veľkosti? Použite ich. Váš domov má odrážať vašu spontánnosť.

TIP: Namiesto dverí do obývačky zaveste korálkové alebo háčkované závesy. Dodajú miestnosti veľkolepý vstup, aký potrebuje.

Marocký boho štýl

Nízke stolčeky, vzorované vankúšiky a farebné lampióny namiesto obyčajných žiaroviek. Marocký boho štýl vo vás evokuje horúce letné noci v rušných marockých uličkách. Ako nábytok použite látkové kreslá, na zem umiestnite látkové koberce a nezabudnite ani na rôzne taburetky. Steny namaľujte sýtymi farbami a nebojte sa kombinovať výrazné vzory.

Západný boho štýl

Západný boho štýl je charakteristický vintage koženými materiálmi, strapcami, vysokými stropmi a nízkymi posteľami. Rustikálny drevený nábytok skombinujte s farebnými kobercami, vankúšikmi a vzorovanými dekami. Interiér pripomínajúci divoký západ dotvoríte kaktusmi a sukulentmi.

Bohémsky štýl pre odvážny a spontánny interiér

V 60. a 70. rokoch minulého storočia sa ľudia radi pýšili svojím hmotným majetkom. Ukazovali textílie, ktoré si sami utkali alebo kúpili, suveníry v podobe bytových doplnkov prinesených z exotických ciest alebo nápaditý nábytok. Radi sa svojimi jedinečnými kúskami pýšite aj vy? Neváhajte si ich vo vašej domácnosti vystaviť, aby ste im dopriali taký obdiv, aký si zaslúžia.

Páči sa vám boho štýl? Vedeli by ste si ho predstaviť vo svojej domácnosti?

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :