Kúpeľňa snov - ktorá kúpeľňa je pre vás tá pravá? - Byvaniein.sk

Kúpeľňa snov – ktorá kúpeľňa je pre vás tá pravá?

/
/

Predstavte si, že sa po stresujúcom dni v práci alebo náročnom športovom tréningu vložíte do priestrannej vane plnej horúcej vody. Svoje telo a myseľ zrelaxujete pod závojom voňavej peny či v záhone liečivých byliniek. Všadeprítomné vône opantajú vaše zmysly a uvoľnia každú bunku vo vašom tele.

Ako však dosiahnuť stav maximálnej relaxácie? Je dôležité si zvoliť kúpeľňu, ktorá bude presne podľa vašich predstáv a najtajnejších túžob. Ktorá to však je a ako si ju vybrať?

Kúpeľňa ako súkromná oáza pokoja

Takmer každý z nás sníva o kúpeľni, ktorá by bola o kúsok väčšia, o čosi svetlejšia či o trošku praktickejšia a luxusnejšia než tá súčasná. Najviac túžime po väčšej vani, sprchovej hadici pripomínajúcej vodopád, originálnych dizajnoch či novej práčke so sušičkou.

Predtým, ako sa pustíte do rekonštrukcie kúpeľne, mali by ste si odpovedať na tieto otázky:

  • Budete prerábať kúpeľňu od základov, alebo sa ju chystáte iba oživiť?
  • Bude kúpeľňa po rekonštrukcii aj naďalej funkčná?
  • Aký máte rozpočet na rekonštrukciu kúpeľne? Plánujete ju robiť svojpomocne, alebo sa spoľahnete na skúsenú firmu?
  • Túžite po pohodlnej vani, priestrannom sprchovom kúte, alebo si chcete nechať oboje?
  • V akom štýle si prajete mať ladenú kúpeľňu?

Pohrajte sa s farbami

Chceli by ste bielu kúpeľňu budiacu dojem absolútnej čistoty, kúpeľňu v klasických odtieňoch, alebo ste sa rozhodli vytvoriť extravagantnú kúpeľňu, napríklad v kombinácii s čiernou farbou? V každom prípade vám odporúčame, aby ste sa nad farbami svojej kúpeľne dôkladne zamysleli.

Najpopulárnejšími a najklasickejšími farbami v kúpeľniach sú modrá a zelená. Môže byť preto v istom zmysle zaujímavé vyskúšať niečo nové a zaexperimentovať aj s inou farebnou škálou. Napríklad, taká do šeda ladená kúpeľňa môže pôsobiť dokonale minimalisticky.

TIP: Ďalší zaujímavý nápad je nechať steny kúpeľne, aby boli tými, čo budú v centre pozornosti. Steny môžu byť vo farbe betónu, alebo na ne môžete nalepiť rôzne dekoratívne nálepky.

Oddych nielen vo vani

Vo vašej vysnívanej kúpeľni nemusí byť len sprchový kút či vaňa tým miestom, kde budete oddychovať. Pohodlné kresielko či kreslo visiace zo stropu môže byť taktiež zaujímavým doplnkom.

TIP: V prípade, ak vaša kúpeľňa nie je dostatočne veľká, na tento účel vám postačí aj menšia taburetka.

Zrkadielko, zrkadielko…

Dôležitou súčasťou každej kúpeľne je zrkadlo. Je pritom len na vás, či bude guľaté, obdĺžnikové, netradičných tvarov alebo veľké od zeme až po strop. V poslednom prípade sa v ňom môžete obdivovať od hlavy až po päty. A to doslova.

TIP: Chceli by ste viac, ako iba jedno zrkadlo? Pokojne si na veľké zrkadlo vo výške očí nainštalujte aj malé, zväčšovacie zrkadlo, alebo si vytvorte efekt ako v skúšobnej kabínke. Fantázii sa medze nekladú.

Podlaha v kúpeľni

Jednou z charakteristík kúpeľne snov je tá správna atmosféra. Môžete si ju zaistiť napríklad tým, že namiesto klasických kúpeľňových kachličiek použijete ako podlahový materiál drevo. Pokojne ho skombinujte s malým koberčekom.

Tá pravá kúpeľňa

Už viete, ktorá kúpeľňa je tá pravá? V prípade, ak ste sa ešte stále nerozhodli, alebo sa rozhliadate po najlepšej možnej alternatíve, pripravili sme si pre vás 7 moderných kúpeľňových dizajnov. Dúfame, že vás niektorý z nich inšpiruje.

Minimalistická kúpeľňa

V súčasnej dobe sú veľmi populárne minimalistické dizajnérske trendy. Tento trend, prirodzene, neobišiel ani kúpeľne. Minimalistické kúpeľne sa vyznačujú veľkým, naoko nevyužitým priestorom, jednoduchosťou, čistotou a rovnými líniami. Pocit tepla  dodajú minimalistickej kúpeľni napríklad drevené doplnky.

Luxusná kúpeľňa

Pokiaľ na luxusné prvky nedáte dopustiť, umiestnite zopár z nich aj do vašej kúpeľne. Nechajte sa hýčkať v nadrozmernej vani, do ktorej sa dostanete po mramorových schodoch. Počas kúpeľa si zapnite televíziu, alebo sa nechajte unášať pohľadom cez okná. Zlatá farba je v luxusnej kúpeľni samozrejmosťou.

TIP: Povýšte luxus svojej kúpeľne na vyššiu úroveň a nechajte si v nej postaviť napríklad saunu. Celá kúpeľňa bude pôsobiť ešte o čosi dokonalejšie.

Splnený sen malej kúpeľne

Kúpeľne nemusia byť vždy aspoň také veľké, ako menšia obývačka, aby mohli byť luxusné. Zoberte si príklad z tohto dizajnérskeho kúsku. Dokonale využitý priestor, farby na jednotku a drevené doplnky podčiarkujúce útulnú atmosféru.

Kúpeľňa s výhľadom

Pokiaľ vám to podlažie domu alebo vaša víkendová chata dovolí, jednoznačne vám odporúčame kúpeľňu s výhľadom. Veď kto by nechcel oddychovať s pohľadom upretým na okolitú prírodu?

Zenová kúpeľňa na dokonalú relaxáciu

Pozvite si do svojej kúpeľne matku prírodu. Nechajte si naprojektovať kúpeľňu z prírodných drevených materiálov a ozdobte si ju vlhkomilnými rastlinami, ktoré ju v okamihu premenia na dokonalú oázu pokoja.

Čierno-biela kúpeľňa

Čierno-biela je nesmrteľná farebná kombinácia, ktorá bola, je a určite aj bude vždy elegantná a štýlová. Čierne steny sú v dokonalom kontraste k lesklej bielej podlahe. Niet sa preto čomu diviť, pokiaľ túžite práve po takejto kombinácii.

Kúpeľňa s tehlovou stenou

V posledných dvoch rokoch sa v bytoch a domoch stávajú hitom tehlové steny. Práve kúpeľňa je tou miestnosťou, kde sa takáto stena bude dokonale vynímať.

Tip na záver

Niektorí ľudia majú svoje kúpeľne natoľko radi, že si ich inštalujú priamo do svojej spálne. Z vane tak potom môžu vhupnúť priamo do postele. Ostatná časť kúpeľne býva zvyčajne v samostatnej miestnosti, ktorá je zároveň súčasťou spálne.

Aká je tá vaša vytúžená kúpeľňa? Podeľte sa s nami o vaše najtajnejšie kúpeľňové túžby v komentároch alebo na našej e-mailovej adrese redakcia@byvanie.in.

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :