5 prekvapivých vecí, ktoré môžete skutočne vyčistiť pomocou čistiaceho prostriedku na rúru - Byvaniein.sk

Pri správnom používaní (tj pri správnom vetraní) môžu byť čistiace prostriedky na rúru výkonným a pohodlným spôsobom čistenia jedného z vašich najpoužívanejších spotrebičov. Pred nami je päť prekvapivých spôsobov, ako sa dá využiť prostriedok na vyčistenie ostatných vecí.

Odstráňte žlté škvrny zo sklenených nádob

Pre tých z nás, ktorí sa snažia používať menej plastov v kuchyni, sú sklenené nádoby na skladovanie potravín skvelou alternatívou. Ak sú tie vaše pokryté starými žltými škvrnami, stačí nastriekať niekoľko vrstiev čistiaceho prostriedku, nechať zvyšok rozložiť asi minútu a potom ju utrieť handričkou z mikrovlákna.

Resetujte liatinovú panvicu

Ak chcete odstrániť nečistoty z povrchu panvice, nastriekajte ich čistiacim prostriedkom na rúru a potom ho vložte na 12 hodín do veľkej (zapečatenej!) plastovej tašky. Potom liatinu dobre umyte a osušte čistou handričkou.

Vyčistite vnútro krbových dverí

Ak máte na vnútornej strane sklenených dvierok staré dymové škvrny, nastriekajte dovnútra čistič rúry, nechajte stáť 10 alebo 15 minút a potom ju utrite. Ak chcete pridať trochu lesku, nastriekajte roztok vody a bieleho octu na vnútornú stranu dverí a utrite ich handričkou z mikrovlákna alebo papierovou utierkou.

Vymažte stopy po popáleninách z hrncov a panvíc

Ak chcete odstrániť odolné čierne stopy po popáleninách z hrncov a panvíc, jednoducho postriekajte postihnuté miesta čistiacim prostriedkom na rúru a potom ho nechajte stáť 30 alebo 45 minút. Potom prebytočný produkt utrite a umyte mydlom a vodou.

Vyberte krúžky z porcelánovej vane

Ďalší dômyselný spôsob, ako používať čistič rúry: Na čistenie vodných krúžkov vo vani z bieleho porcelánu. Jediné, čo musíte urobiť, je postriekať nevzhľadnú oblasť čistiacim prostriedkom na rúru a potom ju nechať pôsobiť asi tri hodiny. Vydrhnite robustnou kefou na čistenie a pred opätovným použitím vaňu dobre opláchnite. Jedno upozornenie: Nikdy nepoužívajte čistiaci prostriedok na rúru na farebný porcelán, aby ste predišli zmene farby.

zdroj: Apartmenttherapy, Titulný obrázok: Pixabay.com/6653167

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :