Energeticky sebestačný mobilný dom - dokonalá dovolenka - byvanie.in

Dovolenkovanie v časoch pandémie Covid-19 je nielen náročné, ale aj veľmi riskantné. Výhodu majú tí, ktorí vlastnia chatu niekde hlboko v prírode. Čo by ste však povedali na to, keby ste si svoju dovolenkovú chatu mohli brať všade so sebou? Nie, nehovoríme o karavane. Je tu aj oveľa zaujímavejšie riešenie – mobilný energeticky sebestačný dom. Napríklad, dom s názvom Mobile Hut.

Staré príslovie: „Môžeš bývať v aute, no nemôžeš jazdiť na dome,“ dáva v prípade energeticky sebestačného mobilného domu úplne nový význam. Klasická chatka v lese je fajn, no po určitom čase vás pravdepodobne tak trochu omrzí. Predsa len, chodiť vždy na to isté miesto stratí po určitom čase svoje čaro. Energeticky sebestačný mobilný dom však zaručí, že vaše dovolenky nebudú nikdy jednotvárne. Môžete si ho so sebou zobrať kamkoľvek, hoc aj na opačný koniec sveta.

Žiaden karavan, plnohodnotný dom!

Dovolenku v karavane si v posledných rokoch obľúbilo čoraz viac Slovákov. Avšak, tento typ dovolenky nemusí vyhovovať každému. Karavan musíte zaparkovať niekde v kempe, kde je okolo vás veľa iných ľudí. Potrebujete nejaký externý zdroj elektriny a vody, aby ste v ňom mohli stráviť celú dovolenku. Teda, nemôžete ho odstaviť len tak hocikde. Nehovoriac o tom, že karavany sú často stiesnené a samotné bývanie v karavane nemá až tak veľké čaro.

Energeticky sebestačný mobilný dom prináša voči karavanu niekoľko benefitov. Už hneď na prvý pohľad vyzerá ako príjemná útulná chatka. Hliníková fasáda zas dodáva domu moderný nádych a veľkú odolnosť voči poveternostným vplyvom.

Chata z prepravného kontajneru

Hoci na prvý pohľad by ste si to možno ani nevšimli, energeticky sebestačný mobilný dom je postavený na základe prepravného kontajneru. Napríklad, dom Mobile Hut je dlhý 3 metre, široký 2,3 metra a vysoký 3,9 metra. Vďaka vzdušnému interiéru, veľkým preskleným plochám, či strešnému oknu však máte pocit, že sa jedná o oveľa väčší priestor.

Steny domu majú sendvičovú konštrukciu. Fasáda je hliníková a vnútorné steny sú tvorené masívnymi smrekovými doskami, vďaka ktorým sa v interiéri cítite ako v skutočnej drevenici. Medzi týmito stenami sa nachádza polyuretánová pena, ktorá je v prípade sebestačného domu mimoriadne dôležitá. V lete odizoluje interiér od vonkajších horúčav, no zároveň v zime udrží teplo v interiéri a neprepustí ho von.

Výnimočnú atmosféru sebestačného mobilného domu umocňuje aj samotné vybavenie interiéru. Okrem drevených obkladov tu nájdete aj kachle na drevo, ktorými si môžete v zimnom období kúriť a vytvoriť si dokonalú večernú atmosféru.

Energeticky sebestačný dom pre 4 ľudí, na 14 dní

Pod pojmom „energeticky sebestačný dom“ sa ukrývajú obrovské možnosti využitia. Kým spomínaný karavan je závislý na vonkajších prípojkách elektriny a vody, v sebestačnom mobilnom dome môžu bývať 4 osoby po dobu 2 týždňov bez akejkoľvek vonkajšej prípojky! Dom tak môžete odstaviť hoc aj do stredu púšte a nebudete závislí od žiadnych vonkajších zdrojov.

Energeticky sebestačný dom je vybavený hneď niekoľkými modernými riešeniami, vďaka ktorým v ňom môžete žiť komfortne a ekologicky na akomkoľvek mieste na Zemi.

Solárne kolektory a moderné batérie

O efektívny manažment elektrickej energie sa starajú solárne kolektory, ktoré dokážu počas slnečných dní vyrobiť dostatok elektrickej energie na napájanie všetkých základných spotrebičov. Dom je vybavený aj batériami, do ktorých sa počas dňa ukladá prebytočná elektrická energia zo solárnych kolektorov, aby mohla byť využitá neskôr, napríklad v noci.

Filtre a nádrže na vodu

Aby mohol byť dom energeticky sebestačným až na 2 týždne, musí byť vybavený veľkými nádržami na vodu, ktoré je dobré doplniť pred cestou, no plniť ich môžete aj priebežne. Vodovodný systém domu obsahuje aj rôzne filtre, vďaka ktorým môžete mať istotu, že voda bude vždy čistá a bezpečná na použitie.

Nezávislé plynové kúrenie

Súčasťou energeticky sebestačného domu sú aj plynové nádrže uchovávajúce plyn potrebný na kúrenie. O teplo sa tak počas chladných dní nemusia starať len spomínané drevené kachle, ale aj výkonné plynové kúrenie.

Bez domu ani na krok!

Energeticky sebestačný mobilný dom je postavený na robustnom podvozku s kolesami, teda môžete ho zapojiť za auto ako klasický prívesný vozík či karavan. Vďaka modernej konštrukcii domu váži celá súprava len niečo málo cez 2 tony, bez problémov sa tak dá ťahať za akýmkoľvek väčším osobným autom. Svoju dokonalú dovolenkovú chatku si tak so sebou môžete nosiť prakticky všade.

Maximálna rýchlosť prívesu s domom je 90 km/h, teda ani jazda po diaľnici s ním nebude problém. Energeticky sebestačný mobilný dom si tak so sebou môžete voziť aj na dlhšie trasy, pokojne aj k moru, alebo do Álp. Možnosti sú neobmedzené! V cieľovej destinácii už stačí len nájsť vhodné miesto na zaparkovanie, podvozok domu sa jednoducho stabilizuje a môžete si užívať romantické bývanie.

Lacná a ekologická dovolenka bez zábran

Energeticky sebestačný mobilný dom vám dodá neobmedzenú slobodu. Svoju dovolenku si môžete užiť skutočne kdekoľvek, nemusíte sa viazať na žiadne kempy a energetické prípojky. Ak vás daná lokalita prestane baviť, stačí dom zapojiť za auto a premiestniť sa inam. Môžete bývať ďaleko od iných ľudí, v tichu a bezpečí. Dovolenka v takomto dome je zároveň mimoriadne ekologická a zároveň lacná. Vstupná investícia na nákup domu sa vám vráti už po niekoľkých dovolenkách. Ak teda rozmýšľate, ako okoreniť svoje dovolenky a objaviť úplne nové možnosti, energeticky sebestačný mobilný dom môže byť tou správnou voľbou.

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :