Je plážový dom rajom alebo skôr peklom? Oplatí sa kúpiť nehnuteľnosť v zahraničí? - Byvaniein.sk

Prečo si kúpiť dom pri pláži?

Existuje mnoho dôvodov, prečo sa ľudia rozhodnú kúpiť dom v zahraničí. Často sa kupuje ako nehnuteľnosť na zmiešané použitie, ktorú môže používať jednotlivec, jeho rodina a priatelia, ale funguje aj ako druhý príjem vo forme prenájmu.

Zahraničné nehnuteľnosti môžu slúžiť aj ako budúca investícia do dôchodkových plánov. Alebo – teraz sme v ére práce na diaľku – môžu slúžiť ako slnkom zaliata kancelária šesť mesiacov v roku.

Aké sú výhody kúpy nehnuteľnosti v zahraničí?

Áno, je ich niekoľko. Ako už bolo spomenuté, môže to byť skvelý zdroj druhého príjmu. Môže nám tiež ponúknuť príležitosť skutočne sa ponoriť do komunity spôsobom, ktorý možno nespoznáte, ak každý rok zmeníte dovolenkové destinácie.

Treba povedať, že máte istotu „domova z domu“ – ale nie je to vždy ľahká cesta.

Realita investovania v zahraničí

„Pri kúpe nehnuteľnosti v zahraničí je ľahké získať potenciálnu komerčnú hodnotu vášho dovolenkového domu, aj keď ste ho pôvodne kúpili na osobné použitie,“ hovorí James Andrews, odborník na osobné financie v spoločnosti money.co.uk.

„Mnoho kupujúcich priťahuje kúpa nehnuteľnosti za nízku cenu a potom vysokú potenciálnu cenu prenájmu, ale to neznamená, že vám to z dlhodobého hľadiska prinesie zisk.“

Pozor na skryté výdavky

Pri nakupovaní v zahraničí existuje veľa skrytých výdavkov, vrátane poplatkov za správu, kolísavých výmenných kurzov a údržby, opráv a zabezpečenia majetku. Tieto náklady môžu investorov vystaviť situácii, keď príjmy z prenájmu nepokrývajú výdavky alebo splátky hypotéky – a to ani pri pravidelnom toku nájomcov.

„Ak sa rozhodnete kúpiť nehnuteľnosť v zahraničí, musíte si položiť otázku, či to robíte primárne pre vlastnú potrebu alebo pre komerčný zisk,“ vysvetľuje Andrews.

„Prevádzkovanie úspešnej nájomnej nehnuteľnosti môže byť prácou na plný úväzok a ak sa to pokúsite robiť na diaľku súčasne s prácou na plný úväzok doma, narazíte na ťažkosti.“ Samozrejme, môžete si najať správcovskú spoločnosť na riešenie každodenných problémov, ale to nakoniec zvýši náklady na prevádzku objektu, čo ďalej zníži váš zisk.

zdroj: money.co.uk, Titulný obrázok: Freepik.com

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :