Bytové doplnky pre deti - 10 tipov na veci, ktoré si deti zamilujú - byvanie.in

10 bytových doplnkov, ktoré si vaše deti zamilujú

/
/

Pamätáte si, aká bola vaša obľúbená detská hračka, alebo s čím ste sa radi hrali, keď ste boli deťmi? V takom období stačí k úprimnej radosti skutočne málo. Pod vianočným stromčekom je totižto najväčšia radosť z trhania papierov a najlepším kamošom sú hrnce, varechy alebo to, čo vydáva najprenikavejší zvuk. V súčasnosti však ponúkajú špecializovaní výrobcovia množstvo bytových doplnkov, ktoré si vaše deti bezpochyby zamilujú aj bez toho, aby nimi zobudili aj Šípkovú Ruženku.

Bytové doplnky pre deti, ktoré si zamilujú

Dieťa, to je tvor hravý, neposedný a neustále si vyžadujúci vašu pozornosť. Ako teda takéto malé stvorenie plné života zamestnať a potešiť? Samozrejme, na prvom mieste vždy bol, je a aj bude osobný kontakt, venovaný čas a láska k dieťaťu. Na druhej strane, každý rodič by sa pre svoju ratolesť bez váhania rozdal a zniesol jej aj modré z neba. Prosto by dal deťom všetko, čo by im videl na očiach. Netreba to však preháňať so zbytočnosťami. Investujte radšej do bytových doplnkov, ku ktorým si vaše deti vytvoria určitý citový vzťah.

10. Taniere a príbor

Výborným spôsobom, ako dať deťom pocit samostatnosti či zodpovednosti, sú vlastné tanieriky a príbory. Na prvý pohľad to vyzerá ako zbytočnosť, no postupom času môžu vyriešiť aj problém s nechcenou zeleninou či ovocím. Tak, ako sa vo vlastnom lepšie býva, tak aj z vlastného lepšie chutí. Už zostáva len naučiť malých nezbedníkov po sebe umývať.

9. Obliečky

Večerné zaspávanie môže byť pri takej energetickej kapacite, akou oplývajú deti, drobným problémom. V žiadnom prípade však nevyriešiteľným. Zaobstarajte svojim ratolestiam obliečky s ich obľúbenými vzormi, postavičkami či hrdinami a sledujte, ako sa budú po večernom kakau samé pýtať do postele.

8. Stolná lampa

Do spomínanej postele sa síce detičky môžu tešiť, no niektorým zvykne prekážať tma. Zaspávať pri rozsvietenom svetle ale nie je bohviečo. Zlatou strednou cestou môže byť stolná lampa v úlohe ochrancu pred povestnými bubákmi. Navyše, takýto bytový doplnok využijú deti aj cez deň či vo vyššom veku pri čítaní alebo plnení školských povinností.

TIP: Zdá sa vám, že je v detskej izbe aj cez deň málo slnečného svetla? Pozrite si naše tipy a triky, ako presvetliť každú miestnosť.

7. Baldachýn

Úlohy ochrancu pred nevyspytateľnou detskou predstavivosťou sa môže výborne zhostiť aj baldachýn nad posteľou. Okrem toho poslúži aj ako ochrana pred prípadnými slnečnými lúčmi či výrazným mesačným svetlom. Aby toho nebolo málo, vaše dievčatko sa bude pod ním cítiť ako princezná z rozprávky.

6. Koberec na hranie

Koľkí z vás mali doma legendárny hrací koberec s vyobrazeným mestečkom, po ktorom ste sa mohli s pomocou malých autíčok neohrozene voziť? Podobný bytový doplnok nielenže zabaví a zamestná deti, ale aj splní praktický účel – ochráni vašu podlahu pred poškriabaním. Za zmienku stojí aj skutočnosť, že v súčasnosti je v ponuke oveľa väčší výber rôznych vzorov, napríklad so skákacími či spoločenskými hrami.

5. Stolík a stoličky

Taniere a príbor by sme už mali, ale čo tak vlastný stolík a stoličku? Práve maličký detský stolík a stolička môžu byť ideálnym miestom na rozvíjanie detskej kreativity. Takýto bytový doplnok vedia deti využiť nielen pri jedení, ale aj pri kreslení, čítaní či hraní rôznych hier. Nezabúdajme však ani na tradičné a obľúbené modelovanie z plastelíny a vytváranie zvieratiek z gaštanov a špajdlí.

4. Stan

Moderné detské stany predstavujú do istej miery akúsi alternatívu tradičných bunkrov z podušiek a diek. Majú však oveľa širšie využitie. Okrem toho, že sa v nich deti radi hrajú a schovávajú pred návštevou, poslúžia aj ako úložisko pre množstvo detských hračiek.

3. Hojdacia sieť

Dosť bolo zábavy a hrania, presúvame sa k leňošeniu. Za ďalší moderný bytový doplnok možno označiť detské hojdacie siete. Dajú sa jednoducho pripevniť k postieľke a môžete tak byť bez strachu, že by si vaše deti ublížili. U detí budú obľúbené pravdepodobne z toho istého dôvodu, z akého profitujú detské kolísky.

2. Hojdacie kreslo

Dennou alternatívou hojdacej siete môže byť hojdacie kreslo. Výrobcovia ponúkajú v tomto prípade širokú škálu rôznych produktov od ležadiel pre najmenších, cez plyšové a zvieratkovské kreslá, až po malé napodobeniny skutočných hojdacích kresiel. Kým v minulosti stačil v domácnosti jeden hojdací koník, ktorý sa dedil z generácie na generáciu, dnes je tomu úplne inak.

1. Sedací vak

Obrovským trendom súčasnosti sú sedacie vaky. Tento hit si získal nielen malé deti, ale tiež dospelých. Patria medzi najčastejšie vyhľadávané bytové doplnky pre deti. Každopádne, sedací vak môže predstavovať úplné samostatné sedenie pre vaše deti, či už pred televízorom alebo v detskej izbe. Obzvlášť v obývačke to môže znamenať úľavu pre rodičov, ktorí si aspoň na chvíľu oddýchnu od neustáleho prehadzovania sa detí.

Bonus: Ako zostrojiť poličku pre vaše deti

Na záver sme pre vás našli návod, ako zostrojiť poličku pre vaše deti. Tá môže slúžiť na odkladanie hračiek, kníh, pohárov, medailí alebo iných vzácností či ocenení. Pevne dúfame, že pri troche šikovnosti, sebazaprenia a zanietenia dokážete niečo podobné zostrojiť aj vy. Taktiež veríme, že vaše deti si ju bezpochyby zamilujú.

Páčia sa vám naše tipy na bytové doplnky pre deti? Mohli by si ich vaše deti obľúbiť? Ktoré z nich máte doma alebo by ste si ich radi zaobstarali? Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti a názory.

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :