Akumulátorové náradie je nevyhnutným pomocníkom pre moderných údržbárov. Na čo si dať pozor pri výbere? - Byvaniein.sk
zdroj fotka Pixabay

Akumulátorové náradie určite patrí k výbave každého kutila. Našťastie časy, keď bolo potrebné mať nástroje zapojené do elektrickej siete, sú už dávno preč. Preto je potrebné pri výbere nástrojov myslieť najmä na batériu. Je to životnosť batérie, dĺžka prevádzky na jedno nabitie a výrobná technológia, ktoré určujú, ako pohodlne budete nástroj používať. Ponuka akumulátorového náradia je naozaj široká, preto vyberajte starostlivo. Budete používať nielen klasické vŕtačky alebo píly, ale môžete si ľahko vybrať kompresory alebo iné nástroje, ktoré budú veľmi užitočné pri práci doma alebo na záhrade.

Lítium-iónové batérie sú v súčasnosti najžiadanejšie na trhu, pretože sú malé, ale stále môžu mať veľkú kapacitu. Vynikajú tiež svojou dlhou životnosťou a tým, že sa nevybíjajú. Ak teda kupujete nové akumulátorové náradie, uistite sa, že má naozaj dobrú batériu, ktorá zaručuje bezproblémové používanie. Rovnako dôležitá je kapacita a čas nabíjania. Kapacita batérie sa udáva v Ah alebo mAh. Môžete si predstaviť, že ak je kapacita 2 Ah, vydrží prúd s 1 A po dobu 2 hodín. Takže sa na to môžete spoľahnúť a predstaviť si, ako dlho zvyčajne potrebujete nástroj.

Samozrejme, je potrebné poskytnúť batériám potrebnú starostlivosť. Potom si môžete byť istí, že budú slúžiť dobre a dlho.

  • Udržujte batérie pri správnej teplote, najlepšie je od 5 do 15 stupňov Celzia.
  • V lete nenechávajte batérie v aute, pretože vysoké teploty ich poškodzujú a odoberajú im potrebnú kapacitu.
  • Pri dlhodobom skladovaní nechajte batériu nabitú iba čiastočne, ale vyhnite sa úplnému vybitiu.

 

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :