Ako odstrániť pleseň na toalete? Stačí aj ocot a voda - Byvaniein.sk

Odstránenie plesne na záchode môže byť dôležité z hľadiska hygieny a zdravia. Tu je niekoľko krokov, ktoré môžete podniknúť na odstránenie plesne:

  1. Bezpečnostné opatrenia: Pred začatím akéhokoľvek čistenia si oblečte ochranné rukavice a nosite ochrannú masku, aby ste sa chránili pred spórami plesní, ktoré môžu byť škodlivé pri vdýchnutí.
  2. Ventilácia: Pred začatím čistenia dobre vetrajte miestnosť. Otvorte okno alebo použite ventilátor na odvod plesnivých spór.
  3. Odstránenie povrchovej plesne: Na odstránenie povrchovej plesne z keramických častí záchodu môžete použiť zmes octu a vody (v pomere 1:1) alebo komerčné čistidlá určené na plesňové škvrny. Naneste roztok na postihnuté miesto, nechajte pôsobiť niekoľko minút a potom miesto dobre otrieť kefou alebo hadičkou.
  4. Kefka alebo hubka: Použite kefku s tuhými štetinami alebo hubku na drhnutie a odstránenie plesne z povrchu. Dbajte na to, aby ste nepoškodili povrch záchodu.
  5. Použitie bielidla: Ak je plesňa rezistentná na bežné čistidlá, môžete použiť bielidlo s obsahom chlóru. Ale opatrne s ním manipulujte, pretože môže byť agresívne a poškodiť povrchy a emitovať nebezpečné plyny. Dôkladne vetrajte miestnosť, keď ho používate, a dodržiavajte pokyny na obale.
  6. Prevencia: Po úspešnom odstránení plesne sa snažte udržiavať záchod čistým a suchým. Dobre vetrajte miestnosť a zabráňte vzniku vlhkosti, ktorá plesňa napomáha rásť.
  7. Profesionálna pomoc: Ak je plesňa rozsiahla alebo sa nachádza v ťažko prístupných miestach, mali by ste zvážiť kontaktovanie profesionálnych čističov, ktorí majú potrebné vybavenie na riadne odstránenie plesne.

Dôležité je mať na pamäti, že odstránenie plesne môže byť náročné, a v závislosti od rozsahu a druhu plesne to môže vyžadovať opakované čistenie a údržbu.

zdroj: redakcia, Titulný obrázok: Pixabay.com/chriskeller

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :