5 trendov v architektúre, ktoré čoskoro zmenia život v mestách - Byvaniein.sk

Futuristická architektúra s dôrazom na ekológiu, komfort a maximálnu funkčnosť sa postupne rozširuje do ďalších svetových miest. Ako ovplyvní nasledujúcich 5 trendov náš život?

Inteligentné domácnosti

Žalúzie a diaľkové ovládanie, kúrenie vyhrievané pred návratom domov alebo videotelefón v každej miestnosti. Inteligentné domácnosti s centrálnym systémom ovládajúcim všetky pripojené spotrebiče spĺňajú najnáročnejšie predstavy moderného bývania.

Automatizácia a využívanie prebytočnej energie pomáhajú fungovať oveľa lacnejšie.

Skromnejšie interiéry

Obyvateľstvo na celom svete sa sťahuje do miest. Priestoru je čoraz menej a nájomné na meter štvorcový stúpa. Architekti bytových domov preto navrhujú drobné interiéry, ktoré sú z hľadiska úspory energie podporované aj v rodinných domoch.

Trendu sa postupne prispôsobuje aj dizajn nábytku.

Inteligentná sieť

Inteligentné mestá ponúknu znížený vplyv na životné prostredie a zjednodušia život obyvateľov. Jedným z pripravovaných prvkov sú inteligentné siete. Digitálne elektromery využívajú na výhodné automatické striedanie drahších a lacnejších taríf za elektrinu.

Zelené fasády

Vertikálne záhrady sú moderným architektonickým prvkom, ktorý tiež prispieva k lepšej kvalite ovzdušia. Na niektorých interiéroch a exteriéroch si tento trend všimnete už u nás.

Väčšia absorpcia CO2 a atraktívnejšia „prírodná“ estetika by sa v budúcnosti mohli vzťahovať aj na priemyselné budovy.

Pouličné prvky budúcnosti

Naša potreba využívať moderné technológie a byť neustále pripojený, ako aj dôraz na čerpanie obnoviteľných zdrojov povedú k tomu, že vzhľad mestských ulíc sa v budúcnosti začne meniť novými prvkami, ktoré sme si predtým nedokázali predstaviť.

Vývojári pracujú na inteligentných odpočívadlách poháňaných solárnou energiou a University of New York testuje cestné panely na nabíjanie elektrických vozidiel bez dotyku.

zdroj, Titulný obrázok: Pixabay.com/geralt

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :