Čo je to doplnková bytová jednotka? - Byvaniein.sk

Doplnková bytová jednotka (DBJ) je termín používaný najmä v súvislosti so stavebnými predpismi a urbanistickým plánovaním. Ide o samostatnú bytovú jednotku alebo obytný priestor v budove, ktorý je navrhnutý a vybavený na samostatné bývanie, ale nie je považovaný za hlavnú bytovú jednotku v danej budove.

DBJ môže byť umiestnená v rámci existujúcej budovy alebo vo vlastnom prístavku k budove. Táto jednotka môže obsahovať všetky potrebné zariadenia a vybavenie na život, ako je kuchyňa, kúpeľňa, spálňa a obývacia izba. Je dôležité poznamenať, že DBJ nie je závislá na hlavnej bytovej jednotke a má vlastný vstup a obvykle svoje samostatné merania z hľadiska elektriny, vody a iných verejných služieb.

DBJ môže byť využívaná rôznymi spôsobmi, ako napríklad pre ubytovanie rodinných príslušníkov, prenájom alebo dokonca ako samostatný byt na predaj. V niektorých prípadoch môže byť výhodnou možnosťou pre majiteľov nehnuteľností, ktorí chcú využiť priestor v budove efektívnejšie a generovať ďalší príjem.

Presné definície a pravidlá týkajúce sa DBJ sa môžu líšiť v závislosti od miesta a miestnych stavebných predpisov a právnych predpisov. Preto je vždy dôležité skonzultovať so správnymi úradmi alebo právnym poradcom, ak plánujete vytvoriť alebo využívať doplnkové bytové jednotky.

zdroj obrázok: Pixabay.com/Antranias

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :