Najlepší spôsob čistenia filtra umývačky riadu - a navyše, ako často by ste to mali skutočne robiť - Byvaniein.sk

 

Aj keď je vo vašej umývačke riadu zapojených veľa pohyblivých častí, jedna je obzvlášť dôležitá: filter. „Úlohou tohto filtra je zachytiť všetky častice jedla a zabrániť im v návrate na čistý riad,“ hovorí Jennifer Rodriguez, vedúca hygieny v Pro Housekeepers.

Nečistenie filtra môže viesť k zlému výkonu a hrubému zápachu – ale našťastie udržiavanie kroku s čistiacou rutinou nie je také zložité, ako to znie.

Ako často by ste mali čistiť filter umývačky riadu?  Najlepší čas je, keď na ňom vidíte čiastočky jedla alebo keď vaše jedlá po spustení cyklu nevyjdú čisté.

Postupujte takto:

  1. Najskôr vyberte spodný stojan z umývačky riadu, aby ste mohli nájsť a vybrať filter. Váš filter je zvyčajne umiestnený pod spodným stojanom, na spodnej časti spodného striekacieho ramena alebo v rohu vane.
  2. Vyberte filter zo spodnej časti umývačky riadu. Novšie umývačky riadu majú zvyčajne dve zložky: horný filter, ktorý má tvar valca, a plochý spodný filter, ktorý je umiestnený pod ním. Vyberte horný filter otočením v smere hodinových ručičiek, čím by sa mal odomknúť. Ak máte nižší filter, jednoducho ho vytiahnite.
  3. Pred umytím spustite vodu cez filter, aby ste odstránili väčšie nečistoty.
  4. Filtračné časti vložte do umývadla alebo veľkej misy naplnenej horúcou vodou a saponátom na umývanie riadu. „Odporúčame používať prostriedok na umývanie riadu, ktorý obsahuje odmasťovač,“ hovorí Rodriguez.
  5. Pomocou mäkkej špongie alebo starej zubnej kefky odstráňte všetky nečistoty a zvyšky z oboch častí filtra. Abrazívne nástroje, ako sú drhnuté podložky alebo drôtené kefy, môžu filter ľahko poškodiť a znížiť jeho účinnosť.
  6. Prebytočné mydlo z filtra opláchnite horúcou vodou.
  7. Po vyčistení sa uistite, že filter je špicatý, a rozpätie pretekajúcou vodou cez neho. Čistá voda znamená, že ste skončili!
  8. Umiestnite filter späť tam, kam patrí. Pred spustením náplne do práčky sa uistite, že je filter zaistený na svojom mieste, aby ste predišli poškodeniu spotrebiča. Môžete spoznať, že je zamknutý, ak sa nepohne, keď ho otočíte.

Titulný obrázok: Pixabay.com/onlynoodle

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :