Ako som odstránila pleseň zo steny? Týmto sa riaďte! - Byvaniein.sk

Počas veľkého upratovania môjho bytu som si na stenách všimla fľaky. Spočiatku som si myslela, že je to len zašpinené. Zistila som však, že išlo o pleseň. Toto sa mi nemohlo stať! Pomyslela som si v tej chvíli. Nuž, pleseň v domácnostiach si jednoducho nevyberá a preto som to musela začať riešiť.

Moje prvé kroky viedli na internet, kde som si hľadala tipy, ako efektívne odstrániť pleseň zo steny. Samozrejme, vyskúšala som niekoľko desiatok odporúčaní, no len niektoré z nich boli skutočne tak efektívne, ako sa o nich hovorilo. Preto som sa rozhodla priniesť vám sem skutočne overené triky na odstránenie plesne zo steny.

Chemické prostriedky

Pravdepodobne aj vy veľmi dobre poznáte prostriedok s názvom Savo. Aj keď je plný chémie, je skutočne efektívny a plesne zo stien odstráni častokrát už po prvom použití. Samozrejme, plesne sa zvyknú na dané miesto vrátiť, preto by ste mali mať aj vy Savo vždy po ruke a v prípade výskytu plesne zakročiť včas. Nezabúdajte však na to, že takéto silné prostriedky môžu mať časom aj negatívne vlastnosti na zdravie človeka.

Neustále vetrajte

Ani ja som tomu spočiatku nechcela veriť. Ako by predsa mohlo vetranie odstrániť pleseň zo steny? Keď som však bola skutočne zúfalá, vyskúšala som to a bola som milo prekvapená. Ideálne, ak vetráte prievanom, kedy sa vymení vlhkosť za čerstvý suchý vzduch. Vetranie realizujte najmä v zime, dôležité je, aby bolo krátke a intenzívne.

Použite kuchynskú soľ

Nebudem sa tým tajiť, no v mnohých prípadoch dám radšej na tradičné babské recepty. V tejto situácii som použila kuchynskú soľ. Hovorí sa totiž, že dokáže dobre absorbovať vlhkosť a vytvoriť tak bariéru voči rastu mikroorganizmov. Soľ stačí len nasypať do fľaše s väčším hrdlom a zázrak je na svete. V situácii, kedy soľ zmení farbu, je čas na jej výmenu.

Titulný obrázok: Pixabay.com/PublicDomainPictures

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :