7 účinných spôsobov, ako sa zbaviť slimákov v záhrade - Byvaniein.sk
zdroj: Freepik.com

Slimáky sú bežným problémom v záhrade, ktorý môže spôsobiť veľké škody na rastlinách a zničiť vaše úsilie o pestovanie krásnej záhrady. Existuje však niekoľko účinných metód, ktoré vám môžu pomôcť obmedziť ich počet a minimalizovať škody. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko osvedčených spôsobov, ako sa zbaviť slimákov prirodzenými a bezpečnými metódami.

Udržujte svoju záhradu čistú a suchú: Slimáky sa radi schovávajú na vlhkých a tmavých miestach, ako sú listy, záhradný odpad alebo pod kvetináčmi. Dôkladne odstráňte všetky záhradné zvyšky a udržujte oblasť okolo rastlín čistú. Je tiež dôležité, aby záhrada bola čo najsuchšia, pretože slimáky majú radi vlhké prostredie.

 

Prírodné bariéry: Vytvorenie prírodných bariér okolo záhonov a rastlín môže zabrániť vstupu slimákov. Použite štrk, piliny alebo drôty pera na vytvorenie bariéry okolo zraniteľných oblastí. Slimáci majú problém s prekonávaním drsných povrchov a budú sa snažiť takýmto prekážkam vyhnúť.

 

Použitie prírodných repelentov: Existuje niekoľko prírodných repelentov, ktoré odstraňujú slimáky. Môžete napríklad vytvoriť pasce pomocou plochých nádob naplnených pivom alebo sladkou bažinou. Slimáky sú priťahované zápachom a padajú do pasce, kde sa utopia. Ďalšou možnosťou je použiť kyselinu mliečnu, ktorú nastriekate na postihnuté rastliny. Slimáci majú radi kyslé prostredie a vyhnú sa mu.

 

Prirodzení predátori: Podporujte prítomnosť prirodzených predátorov slimákov, ako sú jašterice, vtáky alebo žaby, vo vašej záhrade. Tieto dravce môžete prilákať vytvorením vhodných biotopov, ako sú hniezdiská alebo vodné zdroje, ktoré sú pre nich vhodné.

 

Použitie organických repelentov: Existuje niekoľko organických repelentov, ktoré môžu pomôcť odradiť slimáky z vašej záhrady. Môžete napríklad použiť jemnú vrstvu zeme z mletých vaječných škrupín alebo pilín okolo rastlín. Slimáci majú pri prechode cez tento drsný povrch nepríjemný pocit a snažia sa mu vyhnúť. Ďalšou možnosťou je použitie prírodných repelentov na báze medi, ktoré sa aplikujú na okraje záhrad a kvetináče. Meď má negatívny vplyv na slimáky a bráni im v prístupe k rastlinám.

 

Ručný zber: Aj keď to môže byť namáhavé, ručný zber slimákov je účinnou metódou, najmä ak máte malú záhradu. Každé ráno alebo večer prejdite záhradou a zbierajte slimáky do plastového vrecka alebo nádoby s vekom. Potom ich môžete presunúť zo záhrady. Táto metóda je obzvlášť účinná, ak máte väčšie slimáky, ktoré sú ľahko viditeľné.

 

Záhrada priateľská k predátorom: Okrem podpory prirodzených predátorov môžete vytvoriť záhradu, ktorá je pre týchto predátorov atraktívna. Záhrada s množstvom prístreškov, ako sú kríky, kamenné hromady a mäkké hnojivo, môže prilákať jašterice, ježkov a vtáky, ktoré sú prirodzenými nepriateľmi slimákov. Poskytnite im dostatok vody a jedla, aby sa cítili vítaní a zostali vo vašej záhrade.

Zbaviť sa slimákov v záhrade môže byť skľučujúcou úlohou, ale kombináciou týchto účinných metód môžete minimalizovať ich počet a chrániť svoje rastliny. Udržujte záhradu čistú a suchú, vytvárajte prirodzené bariéry, používajte prírodné a organické repelenty a podporujte prítomnosť prirodzených predátorov.

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :