7 tipov, ako si oživiť interiér - pre radosť z bývania - Byvaniein.sk

Vonku sa pomaly oteplieva a príroda sa začína odievať do prekrásnych pestrofarebných šiat. Vtáčiky štebotajú a celý svet akoby zrazu ožil. Každý deň je o čosi krajší a veselší a všetci máme razom lepšiu náladu. Dokonca aj jarné upratovanie už máme úspešne za sebou a všetko nepotrebné je z nášho života už fuč.

Vytriedené veci si potrebujeme vynahradiť niečím novým. Ako však oživíme našu domácnosť, aby sme nezaostávali za pestrofarebnosťou prírody? Pripravili sme si pre vás zopár jednoduchých, no zároveň dokonalých trikov, ako vášmu interiéru dodať novú iskru do tohtoročnej jari.

Umelecké fotografie

Kedysi trávili ľudia hodiny maľovaním umeleckých obrazov či rodinných portrétov. V dnešnej uponáhľanej dobe na toto však mnohí z nás nemajú čas. Našťastie máme prekrásne spomienky zachytené na fotografiách. Vďaka pár minútam stráveným v najbližšej tlačiarni môže rodinný portrét na ľanovom plátne s dreveným rámom zdobiť aj vaše steny a váš interiér, napríklad v obývačke či v spálni.

Chceli by ste mať radšej na stene abstraktné umenie? V súčasnosti máte na výber z veľa rôznych motívov. Pozor, aby sa obraz farbami i štýlom príliš nebil so zbytkom interiéru.

Nápadité osvetlenie

Veľký nápaditý luster či zaujímavo rozmiestnené osvetlenie bude zaručene korunou krásy vašej obývačky, jedálne či spálne. Nebojte sa experimentovať ako s veľkosťami, tak aj s tvarmi. Váš interiér si to zaslúži.

Koľko je hodín?

V dnešnej dobe plnej digitalizácie si každý z nás kontroluje čas pomocou smartfónu. No predstavte si, že by ste napriek tomu mali vo vašej obývačke alebo kuchyni veľké, nápadité ručičkové hodiny. Takéto hodiny dokážu byť napriek moderným technológiám veľmi zaujímavým a štýlovým doplnkom do vášho interiéru. Určite si ich každá návšteva hneď všimne.

Tehlová stena

Pokiaľ vám jednoduché doplnky na stenu nestačia a chceli by ste svoj interiér oživiť niečím veľkolepým, vyskúšajte tehlovú stenu. V poslednej dobe je veľmi populárny trend mať jednu stenu v domácnosti obloženú z tehál. Takúto stenu si môžete postaviť svojpomocne, s kamarátmi, alebo to môžete nechať na profesionálov. Tehlovú stenu môžete umiestniť buď do spálne, do obývacej izby, alebo pokojne aj do kúpeľne. Výborne zvýrazní celý priestor a zaručujeme vám, že vám ju bude v dobrom závidieť každá návšteva, ktorá vkročí do vášho bytu.

Vyhrajte sa s farbami

Je tehlová stena pre vás príliš komplikovaná, ale napriek tomu chcete celoplošnú zmenu? Pokojne natrite jednu stenu alebo jej časť zaujímavým farebným odtieňom. Môžete použiť aj rôzne nálepky na steny či plagáty, z ktorých viete vytvoriť obdivuhodné kreácie.

Rozžiarte svoju spálňu

Pokiaľ ste fanúšikom 90-tych rokov a neónových farieb, čo takto si namontovať zopár neónových žiariviek do svojej spálne priamo k záhlaviu postele? Môžete vyskúšať rovné čiary alebo rôzne obrazce.

Ekosystém v sklenenej nádobe

Máte radi prírodu a kvety? Vytvorte si vo svojom interiéri svoj vlastný mikroskopický ekosystém priamo. Terárium sa dá vytvoriť v rôznych nádobách a záleží len na vašej fantázii, ako sa s ním vyhráte. Môžete na to použiť rôzne sklenené dózy, kanvicu na čaj, alebo dokonca aj klasickú žiarovku. Dôležité je, aby bola nádoba dostatočne priestranná pre objekty, ktoré do nej chcete vložiť.

Ako si vytvoriť mini ekosystém?

Ako dobrý základ pre rastlinky poslúžia drobné kamene alebo štrk. Nasypte na ne navlhnutú zeminu. Následne zasaďte rastlinky. Pozor, rastliny by mali mať podobné vlastnosti a potreby, najmä čo sa týka zavlažovania. Dokončite dekoráciu terária presne podľa vlastných predstáv.

TIP: V teráriách sa väčšinou viac darí malým izbovým vlhkomilným rastlinám.

Rastlinky budú potrebovať taktiež dostatok svetla, umiestnite ich preto na miesto, kde budú mať dostatočné množstvo slnečného žiarenia.

V prípade, ak sa rozhodnete ekosystém umiestniť do sklenenej dózy, môžete do korkového vrchnáku spraviť dieru a namontovať doň žiarovku. Takýto ekosystém však môže fungovať iba vtedy, keď je nádoba dostatočne veľká. Preto voľte nádobu, ktorá má aspoň 5 litrov.

Ako sa o mikro ekosystém starať?

Toto večné terárium si nevyžaduje takmer žiadnu starostlivosť. Žije si samo vlastným životom. Rastlinky vypijú vodu z počiatočnej vlhkej zeminy, ktorá bude vďaka vyparovaniu teráriom naďalej cirkulovať. Avšak z času na čas, keď si všimnete, že pôda je už príliš suchá, rastlinky polejte.

Niekedy sa môže stať, že sa do zeminy dostanú slimačie vajíčka. Netreba sa vtedy obávať, ich exkrementy budú slúžiť ako výdatné hnojivo pre rastliny.

TIP: Takýto ekosystém môže slúžiť aj ako zaujímavý zdroj svetla vo vašej miestnosti.

Inšpirujúce nápady pre váš interiér

Najdôležitejšie je, aby vaša domácnosť odrážala hlavne to, aký v skutočnosti ste. Avšak, fantázii sa medze nekladú, a preto sa pokojne s dekoráciou vášho príbytku dosýta vyhrajte.

Máte vo vašej domácnosti nejaké zaujímavé prvky, ktoré strhnú oko každého návštevníka? Podeľte sa o ne. Pošlite nám fotku na e-mailovú adresu redakcia@byvanie.in či na Facebook, prípadne nám napíšte do komentára. Naša redakcia vám praje krásnu, pestrú a veselú jar.

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :