Staviate garáž? Z akých typov garážových brán máte na výber? - Byvaniein.sk

Bývanie v dome má mnohé výhody. A rozhodne sem patrí aj možnosť mať na pozemku vlastnú garáž pre vaše auto.

Sekčné garážové brány a brány posuvné do boku

Mať vlastnú garáž ma viacero výhod. V prvom rade nemáte problém s hľadaním parkovacieho miesta, o čom by vám obyvatelia miest vedeli rozprávať hodiny. Nehrozia tak „ťukance“ od susedov, pri ktorých vám ostáva len dúfať, že sa vinník prizná a opravu bude možné riešiť z jeho povinného zmluvného poistenia auta. Vďaka garáži je zároveň vaše auto chránené pred vonkajšími vplyvmi a taktiež ide o dodatočnú ochranu pred jeho odcudzením. Jej súčasťou však musí byť vhodná garážová brána. Aké typy poznáme?

Obľúbeným typom, ktorý zachová maximum miesta v garáži aj pred ňou, sú sekčné garážové brány. Takáto brána je zložená zo 4 alebo viac panelov a otvára sa smerom hore a zachádza pod strop vo vnútri garáže. Rôzne systémy kovania umožňujú takúto bránu prispôsobiť rôznym stavebným situáciám.

Ak nie je možné do garáže namontovať sekčnú bránu, často sa ako alternatíva využívajú garážové brány posuvné do boku. Tie sa posúvajú k vnútornej stene garáže a ostáva tak zachovaná plná výška prejazdu. Garážovú bránu posuvnú do boku je možné otvoriť aj čiastočne pre prechod osôb. Brána je zavesená na horných koľajniciach v nadpraží, spodné vedenie tvorí podlahový nerezový prah v prejazde.

Krídlové, rolovacie a výklopné garážové brány

Akousi „klasikou“ sú krídlové garážové brány. Aj v súčasnosti však majú svoje opodstatnenie a to všade tam, kde je vo vnútri garáže obmedzený priestor. Krídla je možné deliť symetricky aj nesymetricky.

Nedostatok priestoru je možné riešiť aj rolovacou garážovou bránou. Zložené sú z profilov, ktoré sa navíjajú na hriadeľ, ktorý je umiestnený v boxe. Ten je možné umiestniť nielen dovnútra garáže, ale aj do stavebného otvoru, či z exteriéru.

Na záver tu máme ešte jednoduché, ale efektívne riešenie v podobe výklopných garážových brán. Tie sa skladajú z rámu, krídla a vodiacich stropných koľajníc. Výklopné garážové brány sa otvárajú pomocou pružín.

Zdroj obrázka: Autor: Photographee.eu / Stock.adobe.com

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :